Wiedza - Doświadczenie - Jakość

SolarEdge

Optymalizacja produkcji

Założona w 2006 roku firma SolarEdge opracowała systemy fotowoltaiczne wyróżniające się zoptymalizowaną metodą zbierania energii i zarządzania nią. Rozwiązania oferowane przez firmę SolarEdge maksymalizują ilość wytwarzanej energii przy jednoczesnym obniżeniu kosztów jej wytworzenia.

Oferta

Firma SolarEdge oferuje szeroką gamę produktów dostosowanych zarówno do użytku domowego, jak i przemysłowego. Firma zapewnia również rozwiązania do magazynowania energii, ładowania pojazdów elektrycznych oraz systemy domowego zarządzania energią.

Korzyści z optymalizacji

  • Zaawansowany monitoring – System monitorujący firmy SolarEdge pozwala śledzić wydajność każdego modułu w systemie przez cały czas, dostarczając aktualnych informacji o wydajności systemu w dowolnym czasie i miejscu.
  • Bezpieczeństwo – Zastosowanie funkcji SafeDC pozwala na odłączenie od sieci przewodów prądu stałego w przypadku zaniku prądu zmiennego.  Ma to za zadanie ochronę instalatorów, właścicieli domów, strażaków oraz samego sprzętu.
  • Swobodne projektowanie – Moduły z optymalizacją SolarEge można swobodnie łączyć ze sobą i rozlokować na dachu zgodnie z dostępnym miejscem, bez strat w osiągach instalacji.
  • Większe uzyski – Optymalizacja pracy paneli pozwala na eliminację strat i maksymalizację produkcji energii.

Pozycja na rynku

Od czasu swojego debiutu na amerykańskiej giełdzie NASDAQ w 2015 roku firma  SolarEdge nieprzerwanie wykazuje znaczny wzrost przychodów. Od 2010 roku firma SolarEdge rozesłała na całym świecie ponad milion inwerterów i ponad 30 milionów optymalizatorów mocy. Systemy monitorujące SolarEdge. 

SolarEdge jest na tyle pewny swoich rozwiązań, że daje 25 lat gwarancji na optymalizatory mocy i 12 lat, z możliwością przedłużenia do 20,  na falowniki. SolarEdge dokłada wszelkich starań, aby instalacje wzbogacone o optymalizacje miały w okresie gwarancji, jak i poza nim pełne, sprawne i profesjonalne wsparcie serwisowe. Z tego powodu firma nawiązuje współpracę z cenionymi i  sprawdzonymi instalatorami na rynkach, w których operuje.

Zaufanie do produktu

Produkty marki SolarEdge przechodzą rygorystyczne testy, a przed wypuszczeniem na rynek są dodatkowo testowane w komorach przyspieszonego zużycia. Firma zapewnia imponującą, aż 25-letnią gwarancję na optymalizatory i 12-letnią gwarancję na inwertery (z możliwością rozszerzenia do 20 lub 25 lat).czuwają nad setkami tysięcy instalacji na całym świecie.

Zasada działania

W instalacji SolarEdge każdy moduł PV jest podłączony do inteligentnego układu elektronicznego zwanego optymalizatorem mocy. Optymalizatory mocy maksymalizują produkcję energii słonecznej z każdego modułu oddzielnie, tym samym zmniejszając straty mocy. Jeśli pojedynczy moduł nie działa prawidłowo, nie wpływa to na wydajność żadnego z pozostałych modułów w łańcuchu. Każdy system firmy  SolarEdge korzysta dodatkowo z zaawansowanego układu monitorującego, który śledzi i raportuje wydajność każdego modułu.

Maksymalna moc każdego z modułów

W systemie fotowoltaicznym każdy moduł posiada indywidualny maksymalny punkt mocy (MPP). Różnice pomiędzy modułami skutkują powstawaniem strat mocy.

Powodem strat mocy mogą być:
  • - zanieczyszczenie
  • - tolerancja produkcyjna
  • - potencjalne zacienienienie w przyszłości
  • - śnieg
  • - ptasie odchody
  • - liście

W przypadku tradycyjnych falowników najsłabszy moduł obniża moc wszystkich pozostałych. Dzięki SolarEdge każdy z modułów generuje maksimum mocy bez strat