Wiedza - Doświadczenie - Jakość

Dlaczego Sharp?

Wybór modułu fotowoltaicznego – ważne czynniki

Firmy obecne na rynku energii słonecznej zapewniają potencjalnym klientom wiele informacji i etykiet umieszczonych na produktach. Ale jakie informacje są najważniejsze i co sprawia, że moduł fotowoltaiczny jest dobry?

Solidna firma o niezawodnej jakości

System fotowoltaiczny to inwestycja długoterminowa. Abyś przez długi czas był zadowolony ze swojej decyzji, powinieneś móc polegać na jakości produktu. Stuletnia historia oraz ponad 55-letnie doświadczenie firmy Sharp na rynku energii słonecznej daje Ci pewność co do Twojej inwestycji. Dzięki Sharp Energy Solutions Europe powstało centrum doskonałości i innowacji w zakresie energii słonecznej na rynku europejskim.

Stabilność finansowa

Agencja Bloomberg New Energy Finance (BNEF) opracowała system ratingowy dla klasyfikacji producentów modułów fotowoltaicznych. Firmy, których sytuacja finansowa otrzymuje pozytywną ocenę, są klasyfikowane jako producenci pierwszej klasy. Sharp Electronics został umieszczony na liście firm zajmujących się energią słoneczną Tier 1 w maju 2015 roku, co przemawia za stabilnością finansową firmy. To z kolei stanowi ważny wskaźnik przestrzegania zasad gwarancji.

Nagroda dla najlepszego producenta pmodułów fotowoltaicznych

EUPD Research nagradza producentów modułów fotowoltaicznych w kategoriach świadomości marki, wyboru klienta oraz dystrybucji. Według najnowszej ankiety Sharp Electronics jest jednym z najlepszych producentów technologii fotowoltaicznej w Wielkiej Brytanii oraz Niemczech.

Obecność na rynku lokalnym

Od 1968 roku posiada lokalną filię w Europie. Możesz zgłosić się po kompleksową poradę do lokalnego serwisu technicznego lub szerokiej sieci instalatorów.

 

Moduły fotowoltaiczne Sharp

Niezależnie od tego, czy szukasz systemu dla domu, biura, ogrodu czy nawet rozległej instalacji niezależnej – firma Sharp oferuje rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb. Nasza oferta modułów fotowoltaicznych skoncentrowana jest wokół wydajnej technologii monokrystalicznej PERC (ang. Passivated Emitter and Rear Cell) i obejmuje od 120 do 144 modułów z ogniwami typu half-cell. Wszystkie nasze moduły zostały poddane różnorakim testom, aby ekspozycja na trudne warunki atmosferyczne nie wpłynęła na wydajność działania. Nasze szeroko zakrojone, szczegółowe testy opierają się na ponad 60-letnim doświadczeniu w branży i są do pięciu razy bardziej rygorystyczne niż normy IEC.

 

Gwarancja SHARP

Niezawodna gwarancja: 25-letnia gwarancja liniowej mocy wyjściowej i 15-letnia gwarancja na produkt (Dotyczy modułów zainstalowanych w UE oraz w innych wymienionych krajach. Przed zakupem należy zapoznać się z warunkami gwarancji dla danego regionu.)
Gwarantowana dodatnia tolerancja mocy (osiągana jest co najmniej określona wartość, a nawet do 5% wyższa)

 

MODUŁY FOLTOWOLTAICZNE HALF CUT O NAJWYŻSZYCH UZYSKACH

Główne zalety modułów half cut dla użytkowników to o 2-3% wyższa wydajność modułu i wyższy uzysk całkowity. W module half cut standardowe pełne ogniwa są podzielone. Moduł jest również podzielony na górną i dolną połowę, na których znajdują się podzielone ogniwa. Dzięki podzieleniu ogniw moc energii elektrycznej wytwarzanej przez ogniwo jest mniejsza o połowę jest zmniejszona o połowę, a straty rezystancji na poziomie ogniwa i modułu zmniejszone do jednej czwartej. Ponadto zmniejszenie natężenia prądu o połowę może znacznie obniżyć temperaturę w ogniwach, a tym samym zmniejszyć ryzyko wystąpienia efektu hot spot. Trzy małe puszki przyłączeniowe, wyposażone tylko w jedną diodę by-pass, również przenoszą mniej ciepła do sąsiednich ogniw. Czynniki te zwiększają trwałość całego systemu, a podzielenie modułu na połowy również wpływa na ogólną wydajność. Droga przepływu wytwarzanego prądu została skrócona dzięki podzieleniu modułu, co dodatkowo zmniejsza straty rezystancyjne. Montaż modułu w orientacji pionowej jest przydatny w sytuacjach zaciemnienia. Na przykład: jeśli dolna część modułu jest zacieniona, użytkownik nadal może uzyskać 50% wydajność dzięki górnej części, natomiast w przypadku pełnych ogniw wytwarzanie energii zostanie całkowicie wstrzymane. Taka sytuacja może zaistnieć przy zacienieniu między rzędami w przypadku instalacji na dachach domów wolnostojących lub na dachach ze znacznym spadkiem. Dzięki modułom half cut można uzyskać wyższą moc systemu i wyższy uzysk.TWÓJ PARTNER Z BRANŻY FOTOWOLTAICZNEJ NA CAŁE ŻYCIE

Działamy na rynku produktów fotowoltaicznych od 60 lat — dłużej niż jakakolwiek inna firma z branży — doświadczenie SHARP w tym segmencie jest poza konkurencją. Jako pionier fotowoltaiki, firma SHARP jest pozostaje od dekad siła napędową rozwoju technologii fotowoltaicznych i sprzedała dotychczas już ponad 50 modułów. Moduły fotowoltaiczne SHARP są wykorzystywane na całym świecie w bardzo różnych zastosowaniach i miejscach. Od gór po pustynie, od stref polarnych po wilgotne i gorące strefy zwrotnikowe — panele Sharp potwierdzają swoją trwałość i niezawodność. Wnikliwe testy przeprowadzane przez firmę SHARP na swoich produktach bazują na dekadach przemysłowych doświadczeń i są nawet pięć razy bardziej restrykcyjne niż normy IEC.