Wiedza - Doświadczenie - Jakość

Dlaczego Sharp?

Wybór modułu fotowoltaicznego – ważne czynniki

Firmy obecne na rynku energii słonecznej zapewniają potencjalnym klientom wiele informacji i etykiet umieszczonych na produktach. Ale jakie informacje są najważniejsze i co sprawia, że moduł fotowoltaiczny jest dobry?

Solidna firma o niezawodnej jakości

System fotowoltaiczny to inwestycja długoterminowa. Abyś przez długi czas był zadowolony ze swojej decyzji, powinieneś móc polegać na jakości produktu. Stuletnia historia oraz ponad 55-letnie doświadczenie firmy Sharp na rynku energii słonecznej daje Ci pewność co do Twojej inwestycji. Dzięki Sharp Energy Solutions Europe powstało centrum doskonałości i innowacji w zakresie energii słonecznej na rynku europejskim.

Stabilność finansowa

Agencja Bloomberg New Energy Finance (BNEF) opracowała system ratingowy dla klasyfikacji producentów modułów fotowoltaicznych. Firmy, których sytuacja finansowa otrzymuje pozytywną ocenę, są klasyfikowane jako producenci pierwszej klasy. Sharp Electronics został umieszczony na liście firm zajmujących się energią słoneczną Tier 1 w maju 2015 roku, co przemawia za stabilnością finansową firmy. To z kolei stanowi ważny wskaźnik przestrzegania zasad gwarancji.

Nagroda dla najlepszego producenta pmodułów fotowoltaicznych

EUPD Research nagradza producentów modułów fotowoltaicznych w kategoriach świadomości marki, wyboru klienta oraz dystrybucji. Według najnowszej ankiety Sharp Electronics jest jednym z najlepszych producentów technologii fotowoltaicznej w Wielkiej Brytanii oraz Niemczech.

Obecność na rynku lokalnym

Od 1968 roku posiada lokalną filię w Europie. Możesz zgłosić się po kompleksową poradę do lokalnego serwisu technicznego lub szerokiej sieci instalatorów.

Moc

Pmax to moc maksymalna każdego modułu fotowoltaicznego. Wyraża się ją w jednostce Wp (watt peak – wat mocy szczytowej). Pmax określa zapewnienie pracy w punkcie mocy maksymalnej w standardowych warunkach testowych. Sharp oferuje różne moduły o mocy maksymalnej od 250 Wp do 300 Wp. Odpowiednie wartości są wskazane na etykiecie modułu lub w karcie danych technicznych.

Wydajność

Wydajność to stosunek wkładu (energii słońca) do produkcji (energii elektrycznej). Zazwyczaj porównuje się wydajność modułów. Jednak niektórzy producenci wskazują również wydajność ogniw. Dlatego upewnij się, że porównujesz ze sobą właściwe dane. Wyższa moc i wydajność są szczególnie zalecane, gdy przestrzeń dachu jest ograniczona. Moduły fotowoltaiczne Sharp osiągają wysoką wydajność aż do 19,8%.

Certyfikaty jakości i środowiskowe

Na rynku żywa się różnych certyfikatów jakości. Użytkownikowi końcowemu często trudno określić, jaka organizacja je wydaje i na podstawie jakich kryteriów.

Moduły fotowoltaiczne Sharp posiadają następujące certyfikaty jakości:

IEC: Wystawiany za bezpieczeństwo, jakość i trwałość (IEC/EN 61215 i IEC/EN 61730) przez Międzynarodową Komisję Elektrotechniczną (IEC). Niemieckie organizacje TÜV i VDE nadają między innymi następujące certyfikaty.

ISO: Wystawiany za standardy jakości (ISO 9001) oraz standardy środowiskowe (ISO 14001) przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną (ISO).

CE: Producent deklaruje, że produkt jest zgodny z dyrektywami Unii Europejskiej.

MCS: Akredytacja sprzedażowa w Wielkiej Brytanii

Technologie ogniw

Na rynku dominują dwie technologie: ogniwa polikrystaliczne i monokrystaliczne Ogniwa monokrystaliczne są zwykle wydajniejsze, ale droższe w produkcji, zaś polikrystaliczne mogą być wyprodukowane w przystępnej cenie, ale mają trochę mniejszą wydajność. Ostatecznie to od powierzchni dachu zależy, która technologia będzie dla Ciebie korzystniejsza. Jeśli masz ograniczoną powierzchnię, możesz osiągnąć największą produkcję energii przy pomocy ogniw monokrystalicznych.

Gwarancje

Producenci modułów fotowoltaicznych wyróżniają dwie różne gwarancje: gwarancję produktu oraz gwarancję wydajności. Wydajność modułu fotowoltaicznego spada wraz z upływem czasu użytkowania. Maksymalny spadek jest określony w gwarancji wydajności. Sharp oferuje 15-letnią gwarancję na produkt oraz 25-letnią jednolitą gwarancję wydajności. Niektórzy producenci proponują niejasną gwarancję wydajności. Dzięki jednolitej gwarancji Sharp możesz bezpiecznie zaplanować swój system fotowoltaiczny.

Trwała konstrukcja

W zależności od tego, gdzie moduły fotowoltaiczne są zainstalowane, są wystawione na działanie różnych czynników środowiskowych. Dlatego muszą być niezwykle wytrzymałe.

Sharp używa więc do produkcji wysokiej jakości materiałów, odpowiednich do trudnych warunków otoczenia.

Sharp oferuje szeroką gamę modułów fotowoltaicznych. Zapytaj o atrakcyjne oferty pakietowe, zawierające panele fotowoltaiczne oraz akumulator i inwerter.